Mai Móni

Paleo csoki készítése (videó!)

A paleo sütik egyik fontos összetevője a cukormentes csoki; ezzel vagy bevonom az adott tortát, vagy – mint a videóban látható csokimousse torta esetében, alapanyagként használom fel.

a7Elkészítése roppant egyszerű, de hogy teljesen egyértelmű legyen, Bence fiammal videót is készítettünk róla.

Le is írom, mert tudom, nincs mindenkinek ideje végignézni a fenti közel másfél percet.

Tehát a hozzávalók:

5 dkg nyírfacukor

5 dkg víz*

5 dkg kókuszzsír

5 dkg kakaópor

 

  1. A vizet ráöntjük a nyírfacukorra, oldódásig keverjük. (Lásd lent a csillagos lábjegyzetet.)
  2. Hozzáadjuk a kókuszzsírt, elkeverjük.
  3. Végül a kakaóport is beletesszük, és addig keverjük, amíg egynemű, fényes masszát nem kapunk.

A csoki sűrűségét a víz mennyiségének csökkentésével ill. növelésével változtathatjuk, attól függően, milyen célra szeretnénk felhasználni.

a8

*A víz vagy legyen forró, vagy, miután ráöntöttük a nyírfacukorra, tegyük egy percre mikróba, hogy felforrósodjon. Nagyon fontos ugyanis, hogy a nyírfacukor elolvadjon, mert ha ráöntjük a kókuszzsírt, utána már nem fog.

 

______________________________________

Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.

Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!