A paleo sütik egyik fontos összetevője a cukormentes csoki; ezzel vagy bevonom az adott tortát, vagy – mint a videóban látható csokimousse torta esetében, alapanyagként használom fel.

Le is írom, mert tudom, nincs mindenkinek ideje végignézni a fenti közel másfél percet.
Tehát a hozzávalók:
5 dkg nyírfacukor
5 dkg víz*
5 dkg kókuszzsír
5 dkg kakaópor
- A vizet ráöntjük a nyírfacukorra, oldódásig keverjük. (Lásd lent a csillagos lábjegyzetet.)
- Hozzáadjuk a kókuszzsírt, elkeverjük.
- Végül a kakaóport is beletesszük, és addig keverjük, amíg egynemű, fényes masszát nem kapunk.
A csoki sűrűségét a víz mennyiségének csökkentésével ill. növelésével változtathatjuk, attól függően, milyen célra szeretnénk felhasználni.
*A víz vagy legyen forró, vagy, miután ráöntöttük a nyírfacukorra, tegyük egy percre mikróba, hogy felforrósodjon. Nagyon fontos ugyanis, hogy a nyírfacukor elolvadjon, mert ha ráöntjük a kókuszzsírt, utána már nem fog.
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)


Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: