- Nem marad el semmi fontos, amire szükséged van a háztartásban.
- Nem vásárolsz semmi olyat, ami nincs a listán.
- Kevesebbet költesz, mint lista nélkül.
- Gyorsabban végzel a vásárlással, mint egyéb esetben.
- Változatosabban kezdtek étkezni.
- Nem dobtok ki ételt.
- A pénzügyi kereteden belül maradsz.
Erre tanít Kinga ebben a részben.
Kinga itt olyan spéci dolgokról is beszél, mint hogy ne menj üres gyomorral vásárolni, hogy nézz körbe a szemmagasság alatt és felett, hogy próbáld ki a sajátmárkás termékeket, hogy vásárolj ugyan akciósan, de közben ne vásárolj feleslegesen.
Nagy tudomány ez!
6. Bevásárlás gyerekekkel: játék és tanulás
Na nem a képen látható módon kell ezt végrehajtani, de ha már egyszer el kell vinnünk magunkkal a gyerekeket is – valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, aki jobban szeretett egyedül járni boltba, mint kisgyerekekkel -, akkor Kinga nagyszerűen hasznosítható ötleteket ad arra, hogy milyen feladatokkal tegyük játékossá a vásárlást a gyerekek számára. Mindannyiunk rémálma a bolt közepén magát levágó, hisztiző gyerek, nos, ha utódunk ilyesmire hajlamos, remek megelőzésre alkalmas tippeket olvashatunk a posztban.
7. Akciók csapdájában: tényleg megéri?
Tudjuk, az eszünkkel igenis sokszor tudjuk, hogy egy része átvágás. De olyan szép szó az, hogy A K C I Ó!!!! Ez a fejezet a nagyon fegyelmezetteknek való, de Kinga mutat egy utat arra, hogyan is ellenőrizhetjük azt, hogy az akció számunkra tényleg megérte-e. Látszólag spórolásra ad lehetőséget, valójában túlköltekezéshez vezet az ilyen típusú vásárlások zöme.
8. Spórolj úgy, hogy nem dobsz ki élelmiszert!
Az egyik kedvenc fejezetem Kinga sorozatából, ugyanis valami elképesztő, mennyi élelmiszer landol a kukában: 2019-es adat szerint Magyarországon évente 1,8 MILLIÓ TONNA! Hogy el tudjátok képzelni, ez kamionokon felsorakoztatva egy 1240 kilométeres élelmiszerhulladék-oszlopot jelentene, ez mondjuk nagyjából Budapesttől Nápolyig érne. Mindeközben országunkban 125 ezer gyerek él mélyszegénységben, aki a zsíros kenyeret, a krumplit meg a tésztát ismeri, húst meg szinte soha nem is lát. Gondoljatok bele, azok a nagy bevásárló rohamok az ünnepek, különösen karácsony táján mit is hoznak magukkal; sokan úgy vásárolnak, mintha a jeles napokra minden családtagjuknak két gyomra nőne, de nem. Nem fogy el a rengeteg étel, megy a szemétbe jelentős része. Meg kell tanulnunk ésszerűen és gazdaságosan vásárolni, illetve tárolni, ezzel tartozunk a következő generációknak!
Ez amolyan finomhangolás, ilyen trükkökkel például, hogy mikroszálas törlőkendővel bizonyos tisztítószereket is kiküszöbölhetsz, vagy, hogy a vegyszerek helyett használj olcsóbb, természetes szereket.
Azt garantálhatom, hogy aki “elvégzi” Kinga tanfolyamát, hatékonyabban tudja majd beosztani a háztartásra szánt pénzét, sőt, az idejét is.
Sok sikert! 🙂
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: