Mai Móni

Egyszerű mogyorólisztes máktorta

A minap ismét karácsonyi recepteket próbálgattunk a cukrászüzemben, Helga kollegina hozott néhány receptes füzetet, amelynek forgatás közben meghökkentem: az internetről összeszedegetett képek vannak az alapos gyanúm szerint szintén összeszedegetett receptek mellett.

Ugyanis egy recepthez két-három kép is tartozik, amelyek, bár ugyanazt a leírást hivatottak illusztrálni, szemmel láthatóan közük nincs egymáshoz. Sőt,ha az ember elolvassa a receptet, és van egy kis rutinja, rájön, hogy a képek is csak távoli rokonságban vannak a recepttel. Mondjuk, a mákos recepthez valami mákos süti fotóját tették oda, de látszik, hogy nem stimmel. Meg is találtam az egyik belső oldalon , hogy “jelen kötetben a képek csak illusztrációként szolgálnak”, és igen, az impresszumban szerepel az is, hogy a fotók forrása a Shutterstock, ahonnan én is szép képeket tudnék venni ehhez a bejegyzéshez.

De nem veszek, inkább lőttem néhányat, még ha nem is olyan klasszak, hogy lássátok, milyen ez a recept, ha elkészítitek. Egyébként pont ebből kifolyólag szeretek blogokról inspirálódni, mert a legmegbízhatóbb receptlelőhelyeknek tartom őket. A blogger megfőzte/sütötte az adott ételt, lefotózta, és azt láthatom, ahogy neki sikerült. Tehát jó esélyem van arra, hogy ha követem a leírását, nekem is úgy sikerül.

A recept következik tehát, ami egyébként lisztmentes, tehát ha körültekintően készítitek el a sütit, és nem éri keresztszennyeződés, akkor gluténmentes!

Hozzávalók:

4 tojás szétválasztva

15 dkg vaj

15 dkg cukor

10 dkg törökmogyoró liszt*

20 dkg darált mák

fél kk szódabikarbóna

A közepére:

ribizlilekvár (vagy valamilyen savanykás lekvár)

1.Egy 26 centi átmérőjű kapcsos tortaformát alul és oldalt kibélelünk sütőpapírral. (Az aljába egyszerűen belefogatunk egy nagyobb darabot, az oldalára egy kis vaj segítségével csíkokat “ragasztunk”. A sütőt előmelegítjük 180 fokosra (alsó-felső sütés).

2. A puha vajat kihabosítjuk a cukorral, egyenként belekeverjük a négy tojás sárgáját (tehát: egy tojássárga bele, elkever, és ha már elkeveredett, akkor mehet a következő). Hozzáadjuk a többi szárazanyagot.

3. Habbá verjük a fehérjét, és azt is hozzákeverjük úgy, hogy minél kevésbé törjön össze.

4. A formába simítjuk a masszát, és kb. 20 perc alatt megsütjük.

5. Amikor kihűlt, kiszedjük a formából, tálra helyezzük; félbevágjuk, megkenjük lekvárral, visszatesszük rá a tetejét, és megszórjuk porcukorral.

 

*A mogyoróliszt helyettesíthető dióval, de készüljetek rá, hamarosan olyan drága lesz, hogy kénytelenek leszünk mást használni.

 

______________________________________

Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.

Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!