Mit tegyünk, ha a családban kitör a hasmenéses járvány?

Egyszer, amikor eldugult a mosogató, és a kezemmel mertem ki a trutyit a lefolyóból, a gyerekeim fintorogva néztek rám biztonságos távolságból, és onnan kérdezték:

– Anya, hogy bírsz belenyúlni ebbe?

Kissé rezignáltan feleltem:

– Ha tudnátok, hogy nekem már mennyi mindenbe bele kellett nyúlnom…

És tényleg. Szülősors ez, és jobbára az anyáké, hogy cseréljük az ágyneműt, feltakarítjuk a hányást/hasmenést, és ha mindenki lebetegedik is, mi nem, vagyis, legfeljebb majd akkor, ha már a többiek meggyógyultak. Egyetlen olyan esetre emlékszem, hogy a gyerekekkel együtt én is lerobbantam, akkor viszont emberem állta a sarat rendületlenül, és ápolt mindannyiunkat. Éva barátnőm, aki huszonöt éve ismer, épp akkor ugrott fel hozzánk, megállt az ajtóban, rám nézett, és döbbenten csak annyit mondott: hát én még soha életemben nem láttalak ilyennek.

Ez van. A hasmenés nem válogat, gyerekekkel, felnőttekkel egyaránt előfordul. Okozhatja étkezési, emésztési probléma (gyomorrontás), fertőzés, de az antibiotikumos kezelés következménye is lehet. Kísérheti láz és hányás, amitől rém kellemetlenné válik az egész betegség, előfordulhat, hogy az ember ki sem jut a mellékhelyiségből.

Mit ne tegyünk hasmenés esetén?

Mit tehetünk hasmenés esetén?

 

 

______________________________________

Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.

Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)

Tovább a blogra »