Húsz évvel ezelőtt, amikor mi szülőkké váltunk, elképzelni sem tudtuk, hogy a tévénél komolyabb kihívás ér majd bennünket médiafronton. Úgy éreztük, hogy a legnagyobb feladat ezen a téren megszűrni, milyen filmeket nézünk, és megakadályozni, hogy az agymosás célját szolgáló műsorok, reklámok beférkőzzenek az otthonunkba.
Hát benéztük.
Ehhez a feladathoz nyújt segítséget Gary Chapman és Arlene Pellicane könyve, a Netfüggő gyerekek.
Olyan tanácsokat ad, hogy milyen módon lehet megkedveltetni a gyerekkel az olvasást, hogyan szabályozzuk a képernyőidőt, egyáltalán, mi a sok, mi a kevés, mi a reális, milyen közös családi programokkal helyettesítsük a képernyőidőt – és még sok másban is útmutatást kaphat az olvasó.
A könyv egyik fontos bekezdése szerintem a következő: “a gyereknevelésben minden a szülő és a gyerek közötti szeretetkapcsolattól függ. Semmi sem működik igazán jól, ha nem töltjük be a gyermekünk szeretetigényét. Ha a gyermek érzi szülei szeretetét és gondoskodását, a legjobb úton halad a sikeres és egészséges kapcsolatok felé.”
Nos, a Harmat Kiadó jóvoltából van néhány szabad példányom. Ha szeretnéd megnyerni a könyvet, válaszolj itt, a blogon kommentben a következő kérdésre: te milyen tevékenységgel váltod/váltanád ki a képernyőidőt?
Nincs rossz válasz, viszont van határidő: szeptember 24, szombat este 10 óráig várom a kommenteket, utána sorsolok.
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)