Nos, ahogy haladunk, előjönnek olyan kérdések, amelyek eddig nem: hogy egy-egy napon túl sok időt vesz igénybe az elvégzendő munka, és ezt az, aki este 7-kor ér haza, és még várnak rá a gyerekek, a vacsora, nem tudja elvégezni.
Ez így van.
Ez a program azoknak való, akik
– 20 napon keresztül naponta kb. két órát rá tudnak szánni arra, hogy alapos takarításban részesítsék az otthonukat
– utálják az egésznapos takarítást (hétvégén reggeltől estig)
– szeretik, ha van valamiféle iránymutatás, ami mentén haladhatnak
– szeretik, ha a takarításra szánt idő alatt nem egyhangú munkát kell végezni (pl. egy napon keresztül nem csak ablakpucolás van).
Nem való azoknak, akik
– hétközben nem tudnak ilyesmire időt szakítani (meg tudom érteni, a nyáron én sem tudtam)
– megvan a saját, jól bevált rendszerük
– inkább egyhuzamban nyomják a munkát a szabadnapjukon, mert nem szeretik elaprózni a feladatokat (ezt is teljesen megértem, habitus kérdése).
Tehát, ha jól emlékszem, negyedszer megyünk végig együtt ezen a húsz napon, van, akinek működik, akinek pedig nem, annak valószínűleg más rendszer való, nem ez. De nincs ezzel semmi baj.
Ezek fényében jöhet a negyedik napra előirányzott feladatcsoport. És ne feledjétek, küldjetek előtte-utána fotókat!
A munkalap letöltéséhez kattints ide!
A takarítást illetően ezen a napon a padlók lesznek soron – ehhez először szedjünk fel minden elhagyott holmit, ottfelejtett játékot… Porszívózzunk fel, a sarkokban, megbújó résekben is, majd mossuk fel a járólapot, parkettát/laminált padlót. Azt hiszem, ehhez sok okosságot nem tudunk hozzátenni, legfeljebb annyit, amit induláskor már elmondtam: jól dolgozni jó eszközökkel lehet, sok-sok időt és bosszúságot megtakaríthatsz, ha a felmosód, a porszívód jó.
A zűrzavar felszámolása az otthoni irodában – van, akinek ez csak egy kis sarok, másnak külön szoba; itt most kifejezetten az íróasztalra, illetve a hozzátartozó polcokra gondolok. Dobj ki mindent, ami nem kell, ami megmarad, helyezd el iratrendezőkben, dobozokban témák szerint. Távolíts el mindent, ami nem tartozik oda – a gyerekek otthagyott holmijait, ceruzáit, játékokat. Szortírozd a névjegykártyákat, általában nincs szükség rájuk, hiszen a fontos telefonszámokat az ember elmenti magának. Töröld le az asztalt és a számítógép elemeit – különös tekintettel a billentyűzetre – egyszer valahol azt olvastam, hogy általában több baktérium tanyázik egy klaviatúrán, mint egy wc-ülőkén. Úgyhogy, vagy ecetes, vagy fertőtlenítős mikroszálas kendővel vedd kezelésbe a billentyűket.
A monitort nem szabad savas tisztítószerrel, úgyhogy ahhoz használj speciális kendőt, vagy monitortisztító folyadékot.
Tedd otthonossá ezt a munkahelyet is, egy-egy családi fotóval, kis virággal, legyen olyan hely, ahol jól érzed magad. Mint mondjuk ez itt:
Csak öt perc – sokszor megfogadtad, hogy legközelebb leiratkozol egy-egy hírlevélről? Itt az ideje, hogy az összeset lemondd, amit eddig olvasatlanul kukáztál!
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: