Biztosan elfogult vagyok, mivel a füge az egyik kedvenc gyümölcsöm, de szerintem az összes eddigi paleo sütim közül talán ez a legjobb. Nekem legalábbis nagyon ízlik, és kifejezetten egészséges édesség, hiszen csupa gyümölcs az egész.
Hozzávalók a tésztához:
4 nagy (L), vagy 5 közepes (M), vagy 6 kicsi (S) tojás
3 ek nyírfacukor
20 dkg darált dió
1 kk szódabikarbóna
Az almás töltelékhez:
1 kiló alma
2 ek nyírfacukor
fél kk reszelt gyömbér (vagy őrölt)
A tetejére:
mérettől függően 4-6 füge
méz
1. Előmelegítjük a sütőt 180 fokosra.
A tojásokat szétválasztjuk a fehérjét egy nagyobb tálba, a sárgákat egy kis pohárba gyűjtjük. A fehérjékhez hozzáadjuk a nyírfacukrot, és gépi habverővel addig verjük, amíg kemény habot nem kapunk. Ekkor beletesszük a sárgákat, elkeverjük, majd a darált diót a szódabikarbónával együtt, és szintén jól elkeverjük. A masszát sütőpapírral borított 26 centis kapcsos tortaformába öntjük, és kb. 20 perc alatt megsütjük.
2. Az almákat meghámozzuk, nagylyukú reszelőn lereszeljük. Egy megfelelő méretű lábasban összepároljuk a nyírfacukorral és a gyömbérrel.
3. A diós piskótára simítjuk az almatölteléket, elhelyezzük az alma tetején a szeletekre vágott fügéket (megkenhetjük egy kevés olvasztott mézzel), és visszatesszük az egészet a sütőbe még 10 percre.
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)
Szívesen elkészíteném ezt a sütit, csak nem kapok sehol fügét. Szerinted mivel helyettesítsem? Vagy egyszerűen csak hagyjam ki?
Adél, bármit tehetsz rá, amit csak akarsz! Pirított diót, mandulát, meggyet, szeletelt körtét, felezett szilvát – de el is hagyhatod. Magában is finom.
Köszi! De jó ötleteid vannak! 🙂 Kipróbálom!
Ma el is készítettem, körtével és dió helyett mogyoróval. Nagyon finom lett. Köszi a receptet, Móni! 🙂