Ezt is megértük, itt a 19. nap.
Éljen!
Ha péntek, akkor gyerekszoba. Ha nincs, akkor dolgozó. Ha mindkettő van, vonj be segítséget. Egyébként is, a gyerekeket egész kicsi koruktól kezdve rá lehet szoktatni arra, hogy a saját szobájukat ők takarítsák. Az anya nem bejárónő, és azzal is hamar képbe kerülnek, hogy minden cselekedetnek következménye van – például, ha szétszórják a gyöngyöket a földön, azt elég kellemetlen összeszedegetni – következő alkalommal talán jobban meggondolják, mennyire szórják szét.
Az öcsém és köztem öt év a korkülönbség, egy szobában laktunk sokáig, és emlékszem, három éves lehetett, amikor az volt a kedvenc játéka, hogy egy darab matchboxot tologatott a padlószőnyeg mintáján. De azt az egy darabot két zsáknyi játék közül választotta ki, méghozzá úgy, hogy megfogta a zsákok alsó sarkait, csutkára kiborította őket, majd miután megtalálta azt az egyet, ami kellett, a többi nem is érdekelte. Mivel nekem kellett utána összepakolnom, egy idő után könyörögtem – később fenyegettem -, hogy mondja meg, melyiket keressem ki, megkeresem, de a kis huncut már borította is a zsákokat. Szóval, ebből a helyzetből én tanultam, ő nem nagyon, de hát a nagytestvérnek a néhány kiváltság mellett el kell szenvedni nagyjából ugyanannyi hátrányt is, és csak később jön rá az ember, hogy a testvérével vele való együttélés is az életre nevelte, bizony.
Zűrzavartalanítás – az utolsó a programunk során, amit a végére hagytál, amit kerülgettél, nem mertél, nem volt lelkierőd – annak ugorj neki ezen a napon.
Napi rutin – az eddigiekhez feladatul jön a mosnivalók ellenőrzése azért, hogy elkerüljük a “van valahol alsónadrágom?”, “láttál nekem valahol trikót?” kérdéseket. Némely könyv mosónapot javasol, vagyis, hogy a héten egy napot szánjunk rá, és mossunk ki mindent – de Magyarországon nincs mindenkinek szárítógépe, sok családban pedig anélkül azt hiszem, elképzelhetetlen lenne, hogy egy nap alatt mindent ki tud mosni és teregetni az ember. Főleg most, hogy jönnek a hidegek, és már kint sem mindig lehet szárítani. Egy másik könyv olyan metódust ír, hogy egyik nap legyen a színeseké, a következő az ágynemű+törölközőké, a harmadik a fehér ruháké, és így tovább – én ezt nem szabályoznám így be, a lényeg az, hogy minden reggel (vagy amikor meg tudod tenni) ellenőrizd, hogy kell-e mosni, ha kell, akkor rajta! A teregetéshez vegyél igénybe segítséget, fel lehet osztani, melyik nap melyik gyerek a soros, vagy elvállalhatják úgy, hogy egyik héten ez, másik héten az, a lényeg, hogy ez egy abszolút jól delegálható feladat, élj a lehetőséggel.
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)