Azért kaliforniai, mert kaliforniai pisztácia van a tetején. Azért nem sima meggytorta, mert valahogy meg kellett különböztetnem a többitől – azt meg mégsem írhatom, hogy tejszínhabos-mascarponés meggytorta pisztáciával… Vagy igen?
Hozzávalók a piskótához:
6 tojás
6 ek cukor
6 ek liszt
A krémhez:
4 dl habtejszín
25 dkg mascarpone
20 dkg tejföl
2 Zselatin fix
porcukor
A meggyes réteghez:
70 dkg magozott meggy
16 dkg cukor
5 g almapektin
A tetejére:
pisztácia
1. A meggyet a cukorral és a pektinnel felfőzzük, hűlni hagyjuk.
2. Elkészítjük a piskótát. Előmelegítjük a sütőt 180 fokosra. A tojásokat egy mély tálba ütjük, hozzáadjuk a cukrot, és gépi habverővel kb. 4 percig verjük, hogy jó sok levegőt juttassunk a masszába. Aztán kanalanként beleforgatjuk a lisztet. Sütőpapírral borított 26 centi átmérőjű kapcsos tortaformába öntjük a masszát, és 25-27 perc alatt megsütjük. Szintén hűlni hagyjuk.
3. Ha minden kihűlt, elkészítjük a krémet: habbá verjük a tejszínt, belekeverjük a mascarponét, a tejfölt, a két zselatin fixet és a porcukrot.
4. Összeállítjuk a tortát: A piskótát kettévágjuk, az alsó lapra kenjük a krém felét, azon elhelyezzük a meggy 2/3-át. Rátesszük a másik piskótalapot, befedjük a maradék krémmel, és elosztjuk a tetején a maggyet. Megszórjuk durvára tört pisztáciával.
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)
Móni, ez nagyon jól néz ki!!!
Megfigyeltem, hogy sokszor használod a zselatin fixet. Kérdezni szeretnék valamit ezzel kapcsolatban. Van a fagyasztóban egy kissé hígra sikeredett tejberizses krém (tejberizs, felvert tejszínhab). Már nem tudom, mi volt a baj, nem vertem sokáig, vagy nem tettem hozzá habfixet, vagy híg volt a tejberizs. A zselatin fix-szel tudok segíteni rajta? Csak úgy hozzákeverhetem pl.? Köszi a választ!
szuper ez a torta, köszi, hétvégén megpróbálom. nem vagyok egy cukrászmester, segíts légyszi, hogy mi az almapektin, mire jó és hol kapható (ha minden sarkon, előre is bocs, velem még sosem jött szembe…)))
Kriszta, amit mondasz, abba nem Zselatin fixet kevernék, hanem rendes, főzős zselatint, mert a nagyon hideg krémben – és a tejszín miatt azt a rizst már nem lenne érdemes felmelegíteni – a Zsf nem oldódik jól.
Edi, én bioboltban vettem – nem tudom, hogy mindegyikben van-e… Helyettesíthető Dzsemfixszel, csak azt azért nem szeretem, mert fruktóz is van benne, és a paleo sütikbe az nem jó. Ezért vettem almapektint, és annyira megszerettem, hogy mindenbe azt használom…:)Ja, 6 dkg 600 forintba került, és 10 kg gyümölcshöz elég, ha az ember lekvárfőzéshez akarja használni.
Móni, köszönöm a válaszodat! 🙂
Köszi, megnézem! Szuperek a paleos receptjeid is, te hogy csinálod? Időnként paleózol, aztán szünetet tartasz? Vagy csak tortákból csinálsz időnként paleót? Bocs, ha már leírtad, de én csak nemrég kezdtelek el követni (azóta viszont folyamatosan))))
Edi, cukrász (is) vagyok, és a kávézónak nemcsak paleo kell – ezért láthatsz it ta blogon ilyet is, olyat is. A sütik elszaporodása is ennek köszönhető…
Kedves Móni
Nekem nem sikerült a piskóta teljesen lapos lett, pedig még a lisztet is átszitáltam.Sőt a sütőben olyan volt mint Magyarország domborzata, de mikor hülye kezdett kilapult. Mit csináltam rosszul? Andi
Bocsánat nem hülye csak hűlni….
Szia Andi,
az lehetett a hiba, hogy nem verted elég sokáig a tojást a cukorral. Ezt ugye klasszikusan külön is szokták verni (fehérjét habbá, sárgáját a cukorral fehéredésig, utána összekeverik), de gépi habverővel, ha jó sokáig verjük, nagyon habosra, akkor az pont olyan jó lesz. Akkor szokott gumis lenni az alja, meg lapos maradni, ha nincs benne elég levegő.
Köszönöm,akkor pròbàlkozom még vele.:)