Mai Móni

Egyébként

Egyébként, ha csak annyit megtudtok tőlem, hogy az adóazonosító jelünkből kiszámítható a születési dátumunk, mert hogy úgy képzik, hogy az első szám mindenkinek 8-as, majd a 2-6. számjegyek a személy születési időpontja és az 1867. január 1. között eltelt napok számát jelöli, a 7-9. számok az azonos napon születettek megkülönböztetésére szolgálnak, az utolsó számjegy pedig egy ellenőrző számjegy, amelyet az első kilenc szám felhasználásával képeznek, már nem jártam hiába az egyetemre.
A tegnapi feladvány megfejtése pedig az, hogy igen, a bíróság megítélte a kártérítést, mert az utazási szerződés ugyanúgy működik, mint a vállalkozói szerződés, amelyben a fővállalkozó felelős az alvállalkozó munkájáért. Bár itt nem alvállalkozónak nevezik a tunéziai lovardát, de funkcióját tekintve az, és a német utazásszervezőnek bizony felelőssége van abban, kivel dolgoztat. Erre persze mondták azt, hogy nem utazhatnak oda, és mérhetnek pulzust minden lónál minden alkalommal, mire az volt a válasz, hogy amennyiben rendelkeztek volna a lovak egy évenkénti egészségi állapotfelmérő vizsgálattal, az iroda valóban mentesülhetett volna a felelősség alól, akkor az eset vis maior,  azaz előre nem látható, elkerülhetetlen tényező.

 

______________________________________

Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.

Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Bergamott says:

    Akkor egy nap csak 100 ember születhet? Milyen pesszimista népség találta ki ezt? 😀

  2. Nem száz, hanem ezer – a 7., 8. és 9. számjegy! 🙂

  3. aheninterior says:

    Ja, már írtad is a megfejtést! Az utazási irodák közt biztos különbség van. Kár, hogy ilyen gondatlanság emberéletet követel.

  4. Bergamott says:

    Na az utolsó számjegyes részt egy az egyben kihagyta az agyam.

    Büntetésül lefekvés előtt elgondolkozom azokon az eseteken, amikor megszóltam másokat a hanyag olvasás miatt. 😀

  5. Ágnes says:

    Miért pont 1867. január 1.?
    Tudni kellene, hogy miért nevezetes? 🙂

  6. Hát, csak annyi, hogy a kiegyezés éve, azt hiszem, mert csak…:) Keresni kellett egy viszonyítási dátumot, ezt választották, nem tudom, miért:)


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!