Mai Móni

Ne vegyem meg a kínait?!

Továbbra is szilárdan ragaszkodom ahhoz, hogy NEM veszek kínai fokhagymát.
De könyörgöm, hogy lehet az, hogy a kínai fejek mind szép egészségesek, magyarból (ugyanabban az árban) nem tudtam egy olyat kiválasztani, amelyik belül ne lenne rothadó, penészes?!

 

______________________________________

Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.

Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Rita nyirati says:

    sajnos.hozzáteszem, a fővárosban, a piacon 1200 Ft/kg áron lehet kapni rebarbarát,miközben egyes üzletekbe 400 Ft / kg áron van a lengyel. és finom.:(

  2. marisz57 says:

    Valahol olvastam, hogy az egészségesnek látszó kínai fokhagymát vegyszeres kezelésnek vetik alá, hogy ne ne induljon meg a csírázása, ne penészesedjen, stb.Én ezt az átmeneti időszakot -amikor még nincs új, a régi pedig már nagyon pusztul- úgy oldom meg, hogy lefagyasztottam egy zacskó gerezdekre szedett megtisztított fokhagymát, és ugyanúgy használom. Félfagyott állapotban már szétnyomható. Próbáld ki te is!

  3. vargaera says:

    Mi is tartjuk hozzá magunkat: ha van választási lehetőség, csak hazait vásárolunk és igyekszem a szezonális zöldség-gyümölcs kínálatot használni. Sajnos most még nincs itt az ideje a cigánypecsenyének :)Ahogy előttem is írják, a kínait vegyszerezik (nem kevéssel), azért néz ki úgy. Mi a szomszéd faluból vásárolunk, a bácsika csak kapálja, nem kezeli semmivel. Sajnos nálunk a tárolás miatt (nincs száraz, hideg pincénk) penészesedett meg. Igaz, még nem teljesen “érett” – már gerezdesedik azért, de a kertből hozott ma be az uram, mert nálunk is kifogyott a tavalyi.

  4. Anikó says:

    Na most gondolhatod, miféle és mennyi vegyszerrel kezelhetik, hogy kibírja az iszonyú hosszú szállítást és még a te konyhádban állva sincs semmi baja hónapokig?????Ez azért nagyon elgondolkodtató:-))))

  5. Károly says:

    Van nekem még Frankfurtból egy kis üvegem, amibe lezártam egy fej szép nagy kínai fokhagymát, kb két és fél évvel ezelött. Az állaga még mindig szép, ( nem rohad, hanem furcsán bebarnult, ), és erös illata van még az üvegen keresztül is.A magyarral kapcsolatban az az élményem még gyerekkoromból ( valszeg ezért raktam én is üvegbe ), hogy anyám üvegben tárolta, és ilyenkorra ( tavasz vége – nyár eleje ) a fele már porladt, olyan feketén. Nem vagyok vegyész, de ez szerintem nem normális, amit a kínai fokhagyma müvel.

  6. Maimoni says:

    Igen, én is tudom… Csak abba gondoltam bele, tudjátok, hogy az átlag vásárló látva a penészes magyart,meg a nagygerezdű “egészséges” kínait egymás mellett, vajon melyikhez fog nyúlni?

  7. Én mindig makóit veszek (Sparban külön makói piac felirat), de csak ha elfogadható állapotban van – ami nagyon ritka. A kínai borzalmasan keserű szerintem, nagyon-nagyon erős. A makói hagyma és fokhagyma verhetetlen, az illatuk is más főzés közben.Limaránál írta valaki (ha már Makó), hogy nem is nagyon termelik már a régi fajtát, mert az kétéves növény volt, és túl drága termeszteni, nem versenyezhet a kínaival.És akkor még bevallom, hogy én az Aldiban szoktam venni fagyasztott, kockázott fokhagymát, ami nem tudom, hogy kínai-e, de legalább nem keserű, és konyhakész (lustáknak).

  8. Anonymous says:

    Én már új fokhagymát veszek. A mi piacunkon 60 Ft/db.

  9. Hobbychef says:

    A magyar fokhagyma, még ha szép is, amikor megveszem max. 1-2 hét alatt már tönkremegy, kidobható. Én is híve vagyok a Vásárolj magyar terméket, a logó kint is van a blogomon, de azért ez elgondolkodtató, végtére nem vagyok ellensége a pénzemnek.

  10. Heni says:

    Tudom, lázítás, de nem értem. Régen is penészesedett a magyar? Azért szerintem elállt pár évet. Mint a répa. A génkezelt szép répa nem romlik, nem penészes, egyenletes színű. A magyar, piaci pedig két nap után feketedik, olyan puha, hogy alig lehet pucolni. Nem lehet szó itt tudatos rongálásról?

  11. BGabi says:

    Mielőtt a féligazságok ellepik GMO ügyben a megjegyzéseket: http://tudatosvasarlo.hu/tartalom/faq/13A kínai fokhagyma tényleg vegyszerrel kezelt és fehérített jószág. Egyebekben viszont általában igaz az, hogy a külföldi-hazai termék vonatkozásában általában nem a szédületes minőségbeli különbség indokolja a magyar termék választását, hanem a környezettudatos gondolkodás (kevesebbet kell szállítani, stb.), esetleg a hazai termelő védelme – bár mondjuk nem tudom hogy mondjuk pl. a Csányi birodalmat mitől kéne védeni :-)). De mondjuk nekem nem okoz lelkiismeret furdalást, hogy ha egyforma minőség esetén a külföldi olcsóbb akkor melyiket válasszam…szóval nem védem a magyar piacot :-))

  12. Biacsi Éva says:

    Sziasztok! Jaj nem tudtam hová írjam, csak szeretnék némi segítséget kérni gyerekes témában. Találtam egy pályázatot, ahol beteg, sérült, fogyatékkal élő gyerekek rehabilitációs programjait, vagy azok szervezőit támogatják. Kizárólag nonprofit szervezetek számára kiírt pályázatról van szó, én akit tudtam már értesítettem róla, szeretném kérni, hogy tegyétek meg Ti is! A program neve Gyermekgyógyító Program, a kiírást pedig itt találjátok: Új Európa Alapítvány – http://minu.me/-gyermekterapia

  13. Maris says:

    Nem veszek kínai fokhagymát. Ha nincs magyar, akkor addig nem főzök olyat, amibe kéne 🙂

  14. Emili says:

    Ősszel kaptam egy szatyor fokhagymát anyósom saját terméséből. Megpucolva felapritva dunsztosba tömködtem és leöntöttem olajjal. Nincs spájzom (brühühűűű) ezért a hűtőbe tettem. Ha jól emlékszem valamikor márciusban fogyott el. A módszert is anyósomtól láttam.


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!