Széppé, kellemesé teszi a vasárnapot a kirándulás, és annak, aki 6 napot tölt – legnagyobbrészt – zárt helyen, szükséges is egy jó kiadós séta.
Országunk minden részében szebbnél szebb kirándulóhelyek várják a dolgozókat, használjuk ki az alkalmat.
Ilyenkor megváltoznak a vasárnapi háziasszonyi követelmények is. Nem a jól felszerelt kamra, hanem a jól felszerelt hátizsák válik díszünkre, amiben minden benne van, ami kell – de semmi sincs benne, ami felesleges.
(Pataki Mária: A dolgozó nő háztartása, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, Budapest, 1956, 31.o.)
Előzmény: Szabóné egy napja
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)
Hú, kezdem érteni, valaki miért írta valamelyik előzőnél, hogy kezdi idegesíteni Szabóné :)) ez a maximalizmus nagyon durva, hogy MiNDeN benne vanna, ami kell, SeMMi, ami felesleges… A kirándulás egyébként jó ötlet, már nagyon mehetnekem van! :)(azért ne hagyd abba, kell nekünk egy kis Szabóné… Amíg nem akar a barátnőm lenni :))
:)) Én sem járnék össze vele kávézni, azt hiszem… A harmadik alkalommal már idegesíteni, hogy nem tud nyugodtan megülni egy helyben.
idegesítene
Nem lennék a pszichológus,aki kezeli az írót, mert megpróbált a könyve szerint élni:)Imádom olvasni napi Szabónét,abba ne hagyd, ez egy igazi gyöngyszem:)
Kiváncsi lennék a gárdára, aki összeállította ezt a könyvet 🙂
Azt majd elfelejtettem, nem hiszem hogy olvasol engem, de szólok, hogy megírtam a saját verziójú Szabónét, persze Téged mint eredeti forrást feltüntetve 🙂 Szép estét!
Vajon az is le van írva, mi az ami a szükséges és mi az ami a felesleges kategóriába tartozik az írónő szerint? Nagyon érdekes lenne egy listát olvasni erről. 😀 Már csak korrajzi szempontból is.Mert ez szerintem igen szubjektív. Én, mint Oláhné sokkal több mindent tartok fontosnak elvinni magammal a “hátha szükség lesz rá, és akkor jól jön” miatt, mint Oláh úr, a férjem, aki szerint a legtöbb dolog csak felesleges ezekből… Ő a puritán hátizsákok híve. Én meg a gyerekek miatt aggódós vagyok. Szeretem a biztonságilag betett dolgokat… :DSajnos Szabónéra is igaz, hogy akiből “bezzeg” lesz, azt hamar megutáljuk. Bármilyen tökéletes is legyen igazából… :D:D:D
Szinte hallom a 80-as évek narrátorait!
Én kifekszem a napi Szabónétól 🙂 Remélem sosem lesz vége! 2 kisgyerek mellet meg csomó olyan van a hátizsákban, ami olykor felesleges, olykor pedig hiányzik. Ma pl 3 pelenkával indultunk el és majdnem kevés lett, ilyen sem volt még… Bár az én hátizsákom lassan egy hajókofferre hasonlít 🙂
Aki ezt a könyvet írta az beteg. Ilyen csaj nincs. És mit csinál a kedves férj? Olvastátok Janikovszky Éva “A lemez két oldala” könyvet?Ha nem, akkor uccu neki. Én most megyek és megint elhúzom a szekrényeket és leápolom titokzatos kezeimet és kezdek előkészülni a vasárnapi kirándulásra és megjavítom a mosógépet…
És figyi, ha nem követitek a példámat, akkor ti is csak Kovácsnék vagyok, nem többek! Hahhhhh! 😀
Ahhh, imádooooommmmmmm! 🙂
Lehet, hogy ez a könyv inspirálta a “A stepfordi feleségek” című film alkotóját?
Kovácsnénak milyen bűnei vannak?Halljunk már róla is! Márti
Kovácsnénak mik a bűnei?Lehetne róla is hallani?
Sajnos Kovácsnéról csak az időbeosztása kapcsán olvasunk, hogy bár ő fürge, de rosszul szervez, ezért elveszít egy csomó időt.
Móni, azt írtad az első Pataki Máriás bejegyzésnél, hogy az első kiadást az asszonynevén jelentette meg, a többit viszont már “csak” mint P.M. Erről tudsz valamit? Elvált időközben? Mert az nagyban árnyalná a dolgokat… Khm.
Hát sajnos nem tudok semmit. Pontosabban, tegnap az egyetem könyvtárában találtam egy 1990-ben kiadott háztartástan könyvet, Pataki Mária és egy másik hölgy a szerzője, és a hátsó borítón az áll, hogy mindkét szerző többszörös nagymama.Azon gondolkodtam, hogy vajon hány éves lehetett P.M. az 1950-es kiadásnál?
Manka: Bocsánat, elmaradt a válasz a hátizsák tartalmát illetően… Hát, az a rész így kezdődik: “Hátizsákban, oldalzsákban, vagy szatyorban visszük az ennivalót. Ügyes csomagolással hazafelé jóformán üres csomaggal megyünk. Ne feledjük otthon a sótartót és egy kést, a termoszt vagy kulacsot.” – és így tovább. Eszméletlen jó… lehet, hogy egyszer…