Méghozzá örömömben!
Aki régebbi hűséges olvasóm (nem úgy, mint András sógorom, aki tegnap vallotta be, hogy “amíg minden nap írtál, minden nap olvastalak, most, hogy nem írsz minden nap, csak hetente egyszer”, hát, szép dolog, mondhatom, és zárójel bezár), az talán emlékszik rá, hogy bizony, az egyetemi tandíjam befizetése nem volt zökkenőmentesnek nevezhető egyik alkalommal sem. (Aki új olvasóm, és nem tudja, hogy egyetemre járok, annak mondom: itt, a keszthelyi Georgikonon tanulok, turizmus-vendéglátás szakon. Most leszek másodéves.)
Szóval, talán némelyeknek az is rémlik, hogy a második félévet befejezve tettem rá utalást, hogy szeretnék átjelentkezni az államilag finanszírozottra, ennek sikeressége az évfolyam többi államis hallgatójának átlagától függ, illetve az enyémtől, az övékhez viszonyítva. A kérvényt júniusban beadtam, ahogy kellett, és nem érkezett semmi válasz. Juli kolléganőm kérdezte ma, hogy “és az egyetem mikor kezdődik?” – hű, mondtam, jó, hogy kérdezed, nem is tudom. Megnéztem a neten ebben a bizonyos egységes tanulmányi rendszerben, a Neptunban, hogy van-e valami tudnivaló ezzel kapcsolatban, és akkor látom ám, hogy az adataimnál a képzési forma rovatban a 3. félévnél az áll: államilag finanszírozott.
ÁTVETTEK!
De hogy mikor kezdődik az egyetem… azt el is felejtettem megnézni…
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)
gratula 🙂 aztán hajrá hogy a többi félév is ilyen jól menjen 🙂
Naponta olvaslak :)))) és szívből gratulálok!!!!
Köszi:)))
Gratulálok! Ügyes vagy!(majdnem naponta olvaslak 🙂
JIPPPPPPPPPPPPIIIIIIIIIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!remélem hallod, hogy mennyire örülök!!!!Le a kalappal Móni!!! Ölel: M
Már bocsi én leszek az aki nem örül ennek, mert nem igazán szimpatikus ha valaki hobbi szinten tanulgat ezt meg azt az állam pénzén, az én és mások által befizetett adókból. Saját pénzeden természetesen azt tanulsz amit csak szeretnél, de azért legyünk reálisak ebben a szakmában nem fogsz dolgozni. Nem hiszem hogy pl te örülnél, ha majd a gyerekeid nem tudnak tovább tanulni, pont az ilyen diákok miatt. Ez nem személy szerint neked szól, hanem általánosan. Az államilag finanszírozott képzéseknél azért figyelembe kéne venni, hogy első vagy éppen a sokadik diplomáját szerzi a tanuló, illetve tetszik vagy nem a kort is figyelembe kéne venni, mert a munkáltatók nem igazán szeretnek felvenni 35-40 éves friss diplomásokat, és ha nem helyezkedsz el akkor felesleges volt az a pénz amit rád költött az állam. Üdv Tóth Krisztina
Én is nagyon sok szeretettel gratulálok! és szurkolok hogy menjen símán minden!!!
Végre valami jó hír mára, gratulálok. Én akkor olvaslak, amikor írsz – Google reader foreva 😉
Gratulálok! Nem olyan régóta, de majdnem minden nap olvaslak! :))) Sok sikert a tanulásban a jövőben is! Le a kalappal! Én már nem tudnék suliba járni! 🙁
Kedves Móni!Veled örülök,hogy sikerült. Nem tudom fogsz-e abban a szakmában dolgozni és azt sem tudom hányadik diplomád. De érzem, hogy szereted, és minden elismerésem hogy család gyerekek mellett teszed ezt. Lehet, hogy az oktatási rendszer rossz? 3 gyerek mellett, vidékiként szereztem Bp-en az ELTE-n a második diplomámat és hatalmas élmény volt nekem felnőttként is tanulni.(a munkahelyem finanszírozta) Most hangoztatják az élethosszig tartó tanulás fontosságát, jó lenne ha anyagilag is megengedhetnénk magunknak, hogy akár csak a magunk örömére okosodjunk. És igen hajrá lehessen kamatoztatni a friss diplomát akár negyvenen túl is!Én drukkolok Neked!
Én is gyakran visszanézek és szintén szívből gratula!
Kedves Tóth Krisztina!Az élethosszig tartó tanulásból írtam a negyedik diplomámat a harmadik gyerekkel való itthonlétem alatt. Most várom a negyedik gyerkőcöt, és saccra annyi idős vagyok mint Móni. Nagyjából még öt hat év mire “rendesen” dolgozni fogok, mert nemsokára születik a negyedik gyerekem. Mindezek ellenére nem hobbiból tanultam, saját magamat finanszírozva, hanem pontosan azért, mert az embernek folyamatosan változtatnia kell, képeznie magát. Ha nagy családja van, akkor különösen! Szóval azért én reménykedem, hogy 40 éves pályakezdőként majd labdába rúgok…Ja és ha a négy gyerekem nem tanul majd jól, akkor perkáljuk a tandíjukat.
bocsi az ismétlések elírások miatt. ÉS most jövök rá, hogy negyven feletti pályakezdő leszek jócskán 😀
Gratulálok. 🙂 És én is naponta jövök, akkor is, ha nem írtál. 🙂
Kedves Magdaléha!Nem azt mondtam, hogy ne tanuljon, csak azt hogy szerintem a 2. diplomát már mindenki a saját zsebéből állja, ha neki erre szüksége van. Nem mindig csak a rosszul tanuló gyerekek után kell fizetni a barátnőm lányának 460 pontja volt a max 480 tehát nem mondható rossznak, de csak fizetősre vették fel. Én inkább azt mondom hogy az első diplomát államilag finanszírozottan lehessen megszerezni, de utána már fizetni kelljen, pont azért, hogy akik szeretnének tovább tanulni azoknak tényleg legyen lehetősége ott tovább tanulni ahol szeretne. Már mondtam ez nem a Móni ellen szól csak egy fajta tendencia ellen.
Lemaradt Üdv Tóth Krisztina
igenis, akiben van annyi ambició, hogy 4 gyerek mellett tanuljon, JÓL tanuljon, az nyugodtan legyen finnanszírozott. ha pedig a gyerekek nem képesek jól tanulni, akkor nézzenek bátran a tükörbe.(mondja ezt egy kétdiplomás, szintén 4 gyerekes, 40-en túli, második diplomáját 2 gyerek mellett, teljesen fizetve megszerző, eddig még ama diplomát fel nem használó, de abban reménykedő gasztroblogger)
na ja….akkor a gyerek is tanuljon úgy mint Móni (meg a többi másoddiplomázó aki jól tanul), s 1 év után vegye le a saját meg a szülei nyakáról a tandíjnak nevezett koncot.
Móni, gratulálok!!!!!!!! Csak így tovább! És én is minden nap benézek.
Mondjuk, a címtől azért kicsit megijedtem… azt gondoltam, valami gyerekneveléses poszt lesz… :-)))) (bocs, mindenki magából indul ki)
Halkan megjegyzem, eddig CSAK költségtérítéses képzésekben vettem részt. Másrészt, igenis szeretnék ebben a szakmában dolgozni. Harmadrészt, meg tudja nekem MA mondani bárki, hogy ki miből fog megélni/pénzt keresni ebben az országban 3 év múlva? HOgy ki melyik tanulmányából tud majd hasznot húzni?
Tóth Krisztinának, nem tudom ezt az 1. és 2. diploma megkülönböztetésed mire vélni. A jelenlegi szabályozást nem ismered, mert mindenkinek csak EGY diploma finanszírozott. Az ismerősöd gyermekét is átveszik államira, amennyiben az első évben így teljesít, és amennyiben az az első diplomáját csinálja jelenleg.A rendszer úgy működik, ahogy te kívántad az első hozzászólásodban. Alkalomadtán kérdezz meg egy fiatalabbat, aki benne is van, mielőtt beírsz valahová… Miért írtál be, ha nem ismered a rendszert…?Hozzáfűzve a jelenlegi rendszerhez: én szívesen csinálnék második diplomát is ingyen, mert finanszírozotton nem lesz rá lehetőségem, pedig lehet jobban érdekelne, mint sokakat, akik megcsinálják most ugyanezt, mint első diplomát, államin.Na?De visszatérve a fő irányvonalra: miért_nem_néztél_utána_mielőtt_hozzászóltál?
Gratulálok! Gondolom ez is ” hatalmas ” kategória 🙂 megérdemelted!
Igen, ez HATALMAS!:))))
Azért, tudod, Kriszta, szerintem azt is érdemes végiggondolni, hogy az a kis 19 éves, aki itt züllik az apja és az állam pénzén (mert elég sok ilyen van), tojik magasról a tanulásra, az szerinted jobban megérdemli, hogy az adófizetők pénzéből támogassák a … tanulmányait, mint én, aki előtt már nagyjából körvonalazódik, hogy mi szeretne lenni? Amúgy, de ezt már írta itt valaki, a jelenlegi rendszer szabályozza, hogy az állam max. 10(?) (nem tudom, pontosan, mennyi, de egy komolyabb egyetem elvégzéséhez szükséges) félévet támogat/fő. Tehát, aki ez felett akar főiskolán/egyetemen tanulni, az kénytelen fizetni. Nekem ez lesz az ELSŐ államilag támogatott félévem.
Kedves Móni!Én is sok szeretettel gratulálok!Nagyon ügyes vagy! Tudom hogy nem kicsi dolog család mellett tanulni, és pláne jól!( idén fejeztem be öt éves építőmérnöki tanulmányomat, hála istennek szép eredménnyel) Nekem is abban a kegyelemben volt részem, hogy az állam finanszírozta a diplomát, láttam viszont a csoporttársak küzdelmeit és “fájdalmát”,mikor ki kellett fizetni a nem kevés összeget. Megvagyok én is győződve arról,hogy sokkal jobban megérdemelnék azok az “érett- emberkék” a támogatást akik igenis tudják mit akarnak és áldozatot is vállalnak érte, mint a fiatal nemzedék akik átbulizzák az egész suli időt. Tudom mindennek rendelt ideje van,de ez a mai viszonyok között egyénileg változik.:)Egyébként nagyon régóta olvaslak rendszeresen csak nem vagyok az a hozzászólós fajta…ezt viszont nem tudtam szó nélkül hagyni!Veled örülök, csak így tovább!:Egy öt gyermekes, diplomás anyuka, akinek a gyerekei előbb voltak meg mint a diplomája! üdv:vefraimné,márti
Szívből gratulálok!!! :))) (Szintén másodévesként:) akkor leírnám, ami ellen Krisztina hadakozott. Jelenleg 12 félévet fizet az állam, az alapképzésre (6 félév) maximum 8-at “költhetsz” e belőle, ha ennyi idő alatt nem sikerül teljesíteni, akkor magad fizeted a továbbiakat.Az alapdiploma (=főiskolai diploma régen) után lehet jelentkezni mesterképzésre, ami képzéstől függően 1-2 éves (2-4 félév). Ha csak egyetemet végez az ember, akkor ez így elég is, az első diplomát fizeti az állam. Ha mellette családod van, dolgozol, akkor 6 félév alatt teljesíteni az alapképzést nehéz: az utolsó félév alatt kell a diplomamunkát is megírni, ezért gyakran csúsznak vele. Két diplomát maximum akkor fizet az állam, ha két alapképzést végzel el, pöccre.És ha három diplomát kifizetsz, akkor a negyediknél még mindig felhasználatod az állami 12 félévet.)Tehát egy kalappal, nagyon megérdemled! 🙂
Móni, ez nagyon jó hír! Veled örülök! 🙂
Gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀
Gratulálok! :)Csak halkan jegyzem meg, hogy én még emlékszem, mekkora volt a lemorzsolódás a szakunkon abból a 200 elsősből, mire lediplomáztunk és hogy ki milyen hozzáállással tanult. Tizenketten maradtunk a végére. Államilag finanszírozott képzésen.
Én is szívből gratulálok, sok sikert és kitartást kívánok a tanuláshoz! Sok családnak nehéz a tandíjat kiteremteni. Fiam 23 éves friss diplomásként nem tudott elhelyezkedni. Most sikerült bejutni a ME GTK mesterképzésre. Itt is tanulnak 30-40 év közöttiek. Februárban nem indult be a képzés, mert kevesen jelentkeztek. Aki megteheti tanuljon.
Mónika! Őszintén gratulálok! Remélem, lesz még alkalmad újabb és újabb dolgokat tanulni saját választásod szerint – állami finanszírozással 🙂 Bárcsak valamennyiünk befizetett adóját hasonlóan fontos és hasznos dolgokra fordítaná az állam!!!
Ó! Átérzem, emlékszem én is kattintgattam nagyon az ETR-ben, de a harmadik félévben sokadmagammal rájöttem, sajna az én szakom nem indult államilag finanszírozott szinten azon az egyetemen ahol én tanultam. Mindenek mellett volt több nagy üvöltésem és ugrálásom a legelső egy vért izzadós kettesem után történt a 70 kérdéses másfél órás dolgozat után, (nem teszt) ami 100 pontot ért, és még a 73 pontos is kettest kapott. Nagyon örülök nagy könnyebség ez 4 gyerek mellett, és végezd el szépen, csak lendületesen, és ügyesen!Puszi!
Szóval csak nyugodtan üvöltsél, és csak így mint eddig, hogy én is halljam!
Szívből grtaulálok Móni!:))))
Kedves Móni! Szívből gratulálok. Sokkal szívesebben “adom” az adómat a te tanulmányodra, mint azéra aki egyből külföldön fog dolgozni, és az állam azért fizetett, hogy utána más országok elszipkázzák a tanult embereket. Kívánom, hogy ez a diploma később ajtót nyisson neked álmaid tevékenységéhez. P. Erzsi
Köszönöm!:)
Éljen, éljen, éljen :)Gratulálok! Az, aki Tőled elvitatja az államilag finanszírozott képzést, nagyon el van foglalva a saját problémáival, és keserűen látja a világot. Szerintem nagyon megérdemled ezt a lehetőséget, le a kalappal előtted, és így tovább!!!
Gratulálok:-) Fantasztikus érzés amikor ilyen váratlan, és jó dolog történik az emberrel:-)Sok sikert kívánok!!!