Segítség konyhatervezéshez

Bár nekem most nem aktuális, hátha van valaki, akinek épp jól jön néhány hasznos tanács a konyha kialakításához.

Balogh Diána könyve, a Testreszabott konyha óriási segítség: alapos, részletes, pontos, a szerző figyelme mindenre kiterjed.

Az ergonómiával kezdi, hiszen ez az oka annak, hogy egyáltalán szükség van a tervezésre: a rosszul berendezett konyhában sokkal több időt és energiát kell fordítanunk a munkafolyamatokra.

A különböző konyhaformák ismertetésével segít kiválasztani a lakásunk szempontjából legalkalmasabbat, majd rátér a munkaterületek kialakítására. Részletesen tárgyalja a különböző elemek, gépek magasságát, a tárolóhelyek kialakításának alapvető szabályait, a világítást, sőt, aminek nagyon örültem, még a zajhatásokat is.

(A nálunk járó vendég általában meglepetten jegyzi meg, milyen halk a mosogatógép. Ilyenkor mindig büszkén húzom ki magam, hogy bizony, a választásom egyik fontos szempontja az volt, hogy a gép zajszintje 41 decibel alatti legyen. Nem mindegy, mekkora zajok között élünk, tevékenykedünk, pláne, hogy a mosogatógép sokszor éjszaka megy – hát ha lehet halkat venni, miért ne azt válasszuk? Az más kérdés, hogy a mosogatásban nem olyan jó…)

A kötet nagyon szép kivitelű, sok rajzzal, képpel, ennek megfelelően nem is olcsó: 4550 forintba kerül. Én a könyvtárból kölcsönöztem ki.

 

______________________________________

Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.

Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)

Tovább a blogra »