Tegnap gondolkodtam azon, mit is csináljunk ma – mivel Apának egész napos elfoglaltsága van, nem lesz itthon, nekem kell valami tartalmas programról gondoskodnom három gyermek részére (a legnagyobb már megszervezi saját magának).
Aztán kaptam egy e-mailt egyik kedves olvasómtól (szeretek e-maileket kapni, főleg kedves olvasóktól), aki többek között azt is írta, hogy lesz itt nálunk, Keszthelyen egy klassz kis program, azért tudja, mert az ő párja, Figura Ede fog fellépni; “imádják őt kicsik is, nagyok is” – írta Saci. Jó-jó, gondoltam, szuper lehet, meg minden, de azért biztosan kicsit elfogult ez a vélemény.
Hát nem az.
Figura Ede varázslatos, fantasztikus, magával ragadó, vicces, kedves, vagány, én ilyen klassz gyerekműsort nem is tudom, mikor láttam, ha láttam egyáltalán. Az benne a legjobb, hogy a felnőtteket ugyanúgy szórakoztatja, mint a gyerekeket; mindenki szintjén helyez el poénokat, mint mondjuk a Shrekben: máson nevet a szülő, máson a gyerek, de az a lényeg, hogy nevet mindenki.
Ezen a programon, amelyen Ede fellépett, Bence fiam is szerepelt a csengettyűzenekarral, így aztán, amikor Saci írta, hogy hol lesz a műsor, nem is volt kérdéses, ott leszünk-e. Remek délelőtti elfoglaltság volt, amelyet Sacival és Edével közös kávézással koronáztunk meg.
A gyerekeket addig hazavittem, és megbeszéltük, hogy délután elmegyünk Tapolcára kirándulni, méghozzá a tavasbarlangba. Ha valaki erre kirándul, a tavasbarlangot ne hagyja ki, a gyerekek nagyon élvezték. Egy 180 méter hosszú “folyosón” kell végigmenni csónakkal, a víz átlagos mélysége fél méter; egyből kérdeztem a fiút, aki a csónakba szállásnál segédkezett, előfordult-e már, hogy belefordultak az utasok a vízbe? Persze, mondta, de inkább iskolások, akik hülyülnek.
Az indulási oldal. |
Ez megnyugtatott; Bálint fiam kezébe adtuk az evezőt, aki nagyon élvezte, hogy ő lehet a kapitány, mivel kirándulni sem akart eljönni – így viszont már egészen más volt a helyzet. Az uncsi túra helyett hirtelen ő volt a főnök.
Captain Bálint |
Kezébe tettük életünket, ő pedig nagyon felelősségteljesen irányított. A barlang helyenként olyan szűk, hogy nem is lehet evezni, a csónakban ülők a kezükkel nagyon hatékonyan tudják befolyásolni a haladást.
A barlangot egy Németh Ferenc nevű kőműves fedezte fel 1903-ban kútásás közben, és tíz évvel később már meg is nyitották a kíváncsi látogatók előtt; Magyarországon ez volt az első ilyen, turistalátványosságként funkcionáló barlang. A víz 20 fokos, a levegő szintén. Egy gond van csak: nagyon hamar körbeérünk.
A felnőtt jegy ára 1000 forint, a diák/gyerek 700. Így aztán nekem ez a kb. húszperces mutatvány 3100 forintomban volt – de nagy élmény, nem szabad kihagyni.
A barlang után ettünk egy fagyit, majd másik kedvelt célpontunkhoz, a Malom-tóhoz mentünk. Ebben annyi hal van, hogy lassan már a víz nem fér el benne. A partján egy jó kis játszótér található, itt is elszórakoztunk kissé.
Hogyan győzzük le anyát a mérleghintán? |
Sok lúd…hmmm…győz? |
Így már lehet… |
Ha nem a barátainkat látogattuk volna meg ezután, akkor betértünk volna egy pizzára a La Pergola nevű étterembe; aki nincs annyira oda az olaszos konyháért, annak ajánlom a Gabriella éttermet a Malom-tó partján.
Én ma nem főztem.
(Nyári tapolcai biciklitúránkat ITT olvashatjátok el.)
________________________________________
A FlyLady 13. napjánál tartunk, a mai feladatunk az eddigiekhez: 15 perc mozgás! Nincs de, nincs jaj, meg nyöszörgés, meg hogy a házimunka közben úgyis mozogtam már eleget, kicsit tornáztassuk meg magunkat, akár az esti film közben.
Via tanácsai, javaslatai ITT olvashatóak.
Este mosogatófényesítés? Megy még?
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)