Mai Móni

Tudja valaki…

…hol vehetek semolina 176-ot, vagyis grízesre őrölt durumbúzalisztet?
Esetleg vidéken, és mondjuk a Dunántúlon? Vagy interneten rendelhetőt?

Update: kaptam durum simalisztet, és akkor ez most az? (A kékcímkéset, amit Gasztromami ajánlott a kommentjében belinkelt bejegyzésében.) De mi az a 176? És ezen az a szám miért nem szerepel? Az a gyanúm, hogy a fent nevezett semolina szemcsésebb, mint ez a simaliszt.
És akkor még árpamalátalisztet nem is kerestem.
Érzem, eltévedek a lisztek útvesztőjében.

 

______________________________________

Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.

Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Gasztromami says:

    Maimoni: én CBA-ban szoktam venni!! Esetleg még bio-natúrboltban nézd meg. http://gasztromami.blogspot.com/2009/08/durumteszta-hazilag.htmlItt írtam róla, de sima, nemtészta durumlisztet is láttam, már CBA-ban. Itt is lehet néha rendelni: http://www.azsiabt.hu/

  2. Altair says:

    Én csak egy malomboltot tudok a IX. Lónyai u. elején. A Boráros tér felől besétálva a bal oldalon (kb. 50-100 m). Ha jól emlékszem 9-től 5-ig van nyitva.Itt diétás lisztek (gluténmentes) és egyéb gabonaipari termékek (száraz tészta) is vannak, aminek nagyon megörültem. :o)Meg csomó kenyérliszt is volt és láttam köztük tönkölyt meg durumlisztet is, de nem néztem meg tüzetesebben, mert nem vagyok célcsoport. :o)

  3. Maimoni says:

    Bizonyos olasz tésztákhoz ajánlják kimondottan ezt a fajta semolinát vagy szemolinát, de én még az életben nem láttam így közelről. A durum simaliszt az rendben van, oké, azt még itt vidéken is lehet kapni, na de mitől lesz 176-os?

  4. Altair says:

    Ezt a lisztet nem ismerem. Ha a számozás esetleg a magyar lisztekre megfelelő, akkor a lentiet tudom. De ha ez egy olasz vagy német recept, akkor már azt kellene inkább kideríteni, amire egy malomipari szakember (vagy pék) tudhat választ adni.A simaliszteket is a hamutartalom százszorosával (ami a liszt korpa tartalmával is összefüggésben van) és a sikértartalom alapján osztályozzák.A BL 50 például a búzából készülő nem fogós finomliszt, a BF 55 a rétesliszt (ha jól emlékszem), a GL 200 a grahamliszt (teljes kiőrlésű liszt). Szóval a 176-os egy teljes (vagy közel teljes) kiőrlésű liszt lehet.A hamutartalom a termék teljes elégetése után (hamvasztótégelyben bunsen-égőn, utána kemencében tömegállandóságig égetik – nekünk is volt ilyen gyakorlatunk az eü. főiskolán és az élelmiszermérnökin is) visszamaradó tömeg. A hamuban csak szervetlen anyagok maradnak, amelyek nem reagálnak az oxigénnel, mint például a liszt keményítőtartalma, amiből végső soron széndioxid keletkezik (tökéletes égésnél). A szervetlen anyagok jellemzően a korpában találhatóak, ezért van összefüggés a szám és a kiőrlési fok között.A liszt szemcsemérete alapján lehet sima és grizes lisztről (a rétesliszt is ilyen) vagy grízről beszélni.


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!