Én is erre a verzióra gondoltam, amikor a gazpachoról ábrándoztam. És bár lehet, hogy a már említett könyv szerzője, Alberto Herráiz sikoltozva fogná a fejét eretnekségem miatt, de bevallom, nekem a paradicsomhoz a rozskenyér passzol igazán, így hát azt tettem bele.
A metódus a következő volt:
4-5 nagyobb paradicsomot összevágtam; nem húztam le a héját, nem szabadítottam meg a magjaitól sem, sajnálnám kidobni ezeket az értékes alkotórészeket. Illetve, ha már az autentikusság kérdését feszegetjük, szerintem az andalúz földeken dolgozó parasztok, akik cserépedényekben zúzták össze a hozzávalókat, nos, azt hiszem, ők sem tettek ilyesmit.
Mivel ezek a paradicsomok még nem az igaziak, sem színük, sem ízük tekintetében, egy
Ekkor elővettem, megkóstoltam, és elgyengültem. Olyan finom saláta volt az eredmény, hogy arra gondoltam, ezt így megeszem, ahogy van. Legközelebb pedig előzetesen megpirított kenyérkockákat teszek bele.
Hát mit mondjak, így megint más, és megintcsak nagyon finom. Betétként – amit tropezone-nak neveznek – adhatunk hozzá bármit, amit jónak látunk: pirított kenyérkockát, apróra vágott hagymát, sajtot, uborkát, sonkát, halat. És bármely stációjában is fogyasztjuk ezt az ételt, a lényeg, hogy szépen lassan együk, élvezzük az ízeket.
______________________________________
Ha nem szeretnél lemaradni az újabb bejegyzésekről, iratkozz fel a hírlevelemre a jobb oldali sáv tetején található "Blogkövetés" ablakban.
Ó, és gyere a Facebookra is! Beszélgetni, lájkolni, nézegetni... Csatlakozhatsz hozzám az Instagramon is.
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg az alábbi gombok segítségével. Köszönöm:-)